Digitálny imobilizér IGLA

Digitálny imobilizér IGLA je unikátne zariadenie vyvinuté na ochranu Vášho vozidla pred krádežou.
 
IGLA je vybavená softvérom s potrebnými algoritmami na inteligentné blokovanie motora v rôznych typoch vozidiel. Blokovanie motora môže byť deaktivované pomocou ID prívesku, smartfónu, alebo zadaním PIN kódu prostredníctvom príslušných originálnych tlačidiel vo vozidle.
 
Imobilizér IGLA je možné vďaka minimálnym rozmerom nainštalovať takmer kdekoľvek vo vozidle a je preto pre zlodeja veľmi ťažko odhaliteľný.

Ochrana vozidla pred krádežou

IGLA je unikátne zariadenie novej generácie slúžiace na ochranu vozidla pred krádežou. Digitálny imobilizér IGLA obsahuje softvér s potrebnými algoritmami na inteligentné blokovanie motora v rôznych typoch vozidiel. Na znemožnenie neautorizovaného pohybu vozidla generuje zariadenie digitálny signál, ktorý dokáže zablokovať riadiace súčasti vozidla.

IGLA kombinuje praktickú funkcionalitu s pokročilými digitálnymi technológiami na ochranu vozidiel. Aktivuje sa automaticky, po uplynutí niekoľkých sekúnd od vypnutia zapaľovania. Na deaktiváciu sa musí užívateľ autorizovať.

Autorizácia a odblokovanie imobilizéra sa vykonáva zadaním PIN kódu prostredníctvom originálnych tlačidiel vozidla. Autorizovať sa je možné aj smartfónom s nainštalovanou mobilnou aplikáciou alebo pomocou ID prívesku.

Digitálny imobilizér

Na rozdiel od klasických imobilizérov, pri ktorých sa blokovanie motora rieši prerušením jednotlivých obvodov (prestrihnutím príslušnej kabeláže), digitálny imobilizér IGLA dokáže cielene blokovať komunikáciu na zbernici CANBUS, prostredníctvom ktorej medzi sebou komunikujú jednotlivé riadiace jednotky.

Zariadenie funguje ako firewall na zbernici CANBUS, ktorý filtruje vybranú komunikáciu medzi riadiacimi jednotkami vo vozidle, ak vodič nie je autorizovaný.

Pre dokonalú integráciu do elektronických systémov vozidla je zariadenie vybavené softvérom, ktorý vyvíjame a testujeme špeciálne pre konkrétny model vozidla. Pred inštaláciou je preto nutné overiť kompatibilitu s Vaším vozidlom.

Digitálna ochrana použitá v digitálnom imobilizéri IGLA využíva patentované technológie.​

Výhody imobilizéra IGLA

 • Minimálny zásah do elektroinštalácie vozidla.
 • Žiadny zásah do interiéru vozidla.
 • Minimálne rozmery umožňujú schovať zariadenie na ťažko dostupné miesto kdekoľvek vo vozidle, alebo priamo do káblového zväzku.
 • Efektívna ochrana proti všetkým známym spôsobom krádeže vozidiel, napr. : použitie retranslátorov pri keyless, krádež, alebo klonovanie originálneho kľúča, deaktivácia originálneho imobilizéra cez OBD.
 • Imobilizér sa aktivuje automaticky, po vypnutí zapaľovania.
 • Pred naštartovaním je potrebná autorizácia vodiča, na deaktiváciu imobilizéra.
  Možnosti autorizácie:
  manuálne PIN kódom cez originálne tlačidlá vo vozidle, alebo automaticky po priblížení sa k vozidlu s bezdotykovým ID príveskom, alebo mobilným telefónom

Možnosť aktivovať doplnkové komfortné funkcie pri podporovaných modeloch vozidiel:

 • automatické dotiahnutie okien po uzamknutí vozidla
 • automatická deaktivácia štart-stop systému

Úroveň zabezpečenia je možné zvýšiť inštaláciou GSM/GPS modulu COMPASS.

Digitálny imobilizér

IGLA
od 450 Vrátane montáže
 • Digitálne blokovanie motora
 • 2x Bluetooth ID prívesok
 • Mobilná aplikácia Author ID