Automatická deaktivácia systému ŠTART-STOP

Automatická deaktivácia systému ŠTART/STOP. Vhodné pre všetky vozidlá, ktoré sú vybavené tlačidlom na manuálnu deaktiváciu systému ŠTART/STOP.

Plná záruka až 36 mesiacov

Odborná montáž zariadenia

Bez zásahu do riadiacej jednotky

Minimálny zásah do elektroinštalácie

Systém ŠTART/STOP sa stáva štandardnou výbavou nových vozidiel. Objednať nové vozidlo so spaľovacím motorom bez tohto systému už vo väčšine prípadov nie je možné.  Táto technológia by mala mať vplyv na zníženie spotreby paliva a zníženie emisií vo výfukových plynoch tým, že pri zastavení napr. na križovatke na červenú automaticky vypne motor. Po zatlačení spojky, alebo stlačení plynového pedálu, sa motor automaticky naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

V praxi to však takto ideálne nefunguje. Motor často vypína vtedy, keď to najmenej očakávate: napr. pri posúvaní sa v kolónach, pri krátkom zastavení v odbočovacom pruhu. Netrpí tým len dynamika jazdy, ale častým štartovaním sú zaťažované aj komponenty hnacej sústavy. Hoci výrobcovia tvrdia, že dotknuté komponenty sú na častejšie štartovanie dimenzované, až prax ukáže, ako sa to prejaví na zvýšených servisných nákladoch v budúcnosti.

Systém ŠTART/STOP je z výroby nastavený tak, aby sa automaticky aktivoval po naštartovaní vozidla. Vo väčšine vozidiel je k dispozícii tlačidlo, ktorým je možné systém v rámci jednej jazdy deaktivovať/aktivovať.

Ak patríte medzi vodičov, ktorí po prvom zhasnutí motora hľadajú tlačidlo na deaktiváciu systému ŠTART/STOP, máme pre vás riešenie: nainštalujeme vám zariadenie, ktoré automaticky deaktivuje systém ŠTART/STOP po každom naštartovaní vozidla. Systém ŠTART/STOP zostáva naďalej plne funkčný. V prípade potreby, napr. pri dlhšom státí na križovatke, máte možnosť systém aktivovať/deaktivovať tlačidlom.

Nejedná sa o softvérovú úpravu. Žiadny zásah do konfigurácie riadiacej jednotky.

Systém ŠTART/STOP je naďalej funkčný. V prípade potreby ho môžete opätovne aktivovať originálnym tlačidlom.

Minimálny zásah do elektroinštalácie. Bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na elektrické obvody vozidla, nezistiteľný automobilovou diagnostikou.

Vhodné pre všetky vozidlá so systémom ŠTART/STOP, ktoré sú vybavené tlačidlom.

Digitálny modul Comfort

Pre vozidlá, kde automatická deaktivácia systému Štart-Stop nie je možná pomocou analógového modulu máme v ponuke digitálny modul Comfort.

Modul umožňuje ovládanie týchto funkcií v závislosti od značky a modelu vozidla:

 • nastavenie a ovládanie modulu cez originálne tlačidlá vo vozidle
 • funkcia automatického dotiahnutia okien po uzamknutí vozidla
 • funkcia automatickej deaktivácie systému štart-stop po naštartovaní vozidla, s možnosťou opätovnej aktivácie stlačením tlačidla na deaktiváciu start-stop vo vozidle
 • servisný režim – deaktivácia všetkých komfortných funkcií

Analógový modul

na deaktiváciu systému štart-stop
96 Vrátane montáže
 • Analógové zapojenie
 • Minimálny odber
 • Možnosť ručnej deaktivácie originálnym tlačidlom

Digitálny modul Comfort

na deaktiváciu systému štart-stop
144 Vrátane montáže
 • Digitálne zapojenie
 • Minimálny odber
 • Možnosť ručnej deaktivácie originálnym tlačidlom
 • Servisný režim
 • Doplnkové funkcie v závislosti od modelu vozidla

Dopytový formulár

Po odoslaní formulára Vás budeme kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefónneho čísla, ktoré ste uviedli.

Pomôžeme Vám s výberom vhodného zariadenia z našej ponuky a zašleme cenovú kalkuláciu.

Kde nás nájdete?

 • ELPOOL s.r.o.

Fakturačné údaje

 • IČO: 36748358
 • DIČ: 2022332246
 • IČ-DPH: SK2022332246
 • Firma je zapísaná v obchodnom registri vedenom na Okresnom súde v Košiciach I, oddiel s.r.o., vložka číslo 19462/V.

Maloobchod

Vybrané produkty z našej ponuky je možné objednať aj cez E-SHOP. Zariadenia, ktoré vyžadujú odbornú montáž, alebo je na montáž týchto zariadení potrebné špeciálne povolenie (napr. autoalarmy, vyhľadávacie systémy – licencia na poskytovanie technickej služby) dodávame len s montážou.

Veľkoobchod

Ak ste montážna firma alebo predajca vozidiel, zaregistrujte sa na našom webe pre veľkoobchodných partnerov www.autoprotect.sk. Získate tak prístup k veľkoobchodným cenám a technickým informáciam k vybraným produktom.
2022

© ELPOOL s.r.o.

Všetky práva vyhradené