Parkovacie senzory

Funkcia zadných parkovacích senzorov je založená na ultrazvukových čidlách, ktoré sa aktivujú po zaradení spiatočky. Tieto vytvoria „bezpečné pole“ v zóne 30cm až 160cm za vozidlom. Zariadenie začne vydávať akustické signály, akonáhle sa v tejto zóne objaví akákoľvek prekážka.
Vzdialenosť od prekážky je vodičovi signalizovaná meniacou sa frekvenciou akustických signálov. Signalizácia začne po priblížení sa vozidla k prekážke na vzdialenosť cca 160cm. Pri ďalšom približovaní sa k prekážke frekvencia akustických signálov rastie, vo vzdialenosti cca 30cm od prekážky sa ozve súvislý tón.
Funkcia predných parkovacích senzorov je podobná, kvôli obmedzeniu nežiadúcej signalizácie (napr. pri zastavení pred križovatkou blízko za vozidlom) je maximálny dosah skrátený na cca 100cm. Odlišná je aj aktivácia senzorov: aktivujú sa po zapnutí zapaľovania, deaktivujú sa podľa zvolenej konfigurácie po uplynutí prednastaveného času, alebo po prekročení prednastavenej rýchlosti.
Parkovacie senzory vďaka spoľahlivej detekcii prekážok ponúkajú účinnú pomoc pre bezpečné parkovanie.

Parkovacie senzory Cobra sú používané ako originálne príslušenstvo poprednými výrobcami automobilov (Toyota, Nissan, Renault, Mitsubishi, Suzuki, VW, Kia, Hyundai …)

Parkovacie senzory Cobra série 294/394 sú najnovším riešením pre aftermaket použitie od talianskeho výrobcu Vodafone Automotive, významného dodávateľa parkovacích senzorov a zabezpečovacích zariadení pre popredné svetové automobilky. Pri vývoji nového systému boli využité dlhoročné skúsenosti výrobcu v tejto oblasti.
Nová séria parkovacích senzorov používa úplne novú riadiacu jednotku a ultrazvukové senzory s inovovaným dizajnom pre lepšiu integráciu do nárazníka, v štýle originálnych senzorov.

 

  • Parkovacie senzory do predného nárazníka

    Parkovacie senzory Cobra so 4 snímačmi do predného nárazníka. Vyznačujú sa spoľahlivou detekciou s plynulou akustickou signalizáciou vzdialenosti od prekážky. Možnosť automatickej aktivácie/deaktivácie podľa rýchlosti vozidla. Tlačidlo na manuálnu aktiváciu/deaktiváciu senzorov so signalizačnou LED.

  • Parkovacie senzory do zadného nárazníka

    Parkovacie senzory Cobra so 4 snímačmi do zadného nárazníka. Vyznačujú sa spoľahlivou detekciou s viaczónovou akustickou signalizácou vzdialenosti od prekážky. Aktivujú sa zaradením spiatočky.